Korkuluk Koko

Korkuluk Koko

Yayınevi: Elma Çocuk

Yazar: Meral Pişirener

9786059795517

Yeni ürün

Sınırlı Özel İndirim

13,65 TL

21,00 TL

-35%

99 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi

Karga, Koko’yu uçurup güzel bir yere getirdiği için çok mutluydu. Ancak onu düşünceli görünce sordu,

“Ne oldu Koko? Burayı beğenmedin mi?”

“Çok beğendim fakat korumam gereken bir tarla yok artık, bu beni üzüyor… Varlığımın ne anlamı olabilir?”

“Sen bizim arkadaşımızsın. Seni seviyoruz. Varlığın bizi çok mutlu ediyor” dedi tarla faresi.

***

Meral Pişirener, yeni kitabında bir korkuluğa dostluğun penceresinden baktırıyor, ona güzel anlar yaşatıyor. Bahar yağmurları, ilk kar sevinci, doğanın uyanışı, güneşin ilk ışıkları, yıldızlı gecelerde sohbetler ve yeni bir yaşamın verdiği heyecanın eşliğinde ilerliyor satırlar… Yaşasın hayat, yaşasın dostluk!

Günlerini bir tarlada geçiren korkuluk Koko, iki konuşkan arkadaş edinir. O tatlı günde, karga ile fare ona bir çift göz yapmaya karar verirler. Böylece Koko etrafında olup bitenlerin farkına varmaya başlar. Mevsim geçişleri, ılık akşamlar, gökyüzü, başka hayvanlar, insanlar, zaman… Tadına bakılacak, üzerine konuşulacak dünya kadar şey vardır. Derken hasat zamanı yaklaşır. Yoksa Koko arkadaşlarına veda etmek zorunda mı kalacaktır? İşte şimdi hayal bile edemeyeceği güzellikte bir gün onu beklemektedir.

Mevsimi geçmeyecek, hayat dolu, sıcacık bir dostluk öyküsü…

Tema: Dünyanın işleyişi

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Doğa ve evren, gözlem, arkadaşlık, iletişim, sistem, türler

Tutum ve Değerler: Merak, işbirliği, sevgi, saygı, sorumluluk, yardımseverlik

Profil Öğeleri: Araştıran-sorgulayan, duyarlı, bilgili

Yazar Hakkında:

Uludağ'ın eteklerine kurulmuş eski bir mahalledeki eski bir evde doğdum. 1959 yılının kiraz mevsiminde… Kedile­rin damdan dama atladığı, çocukların özgürce oynadık­ları, bahçelerde meyve ağaçlarının olduğu bu dar sokak­taki evimiz, dedemden kalmıştı. Bizim bahçede, dedemin ektiği ve yetiştirdiği büyük bir dut ağacı ile bahçenin tam ortasında dört mevsim açan gül ağacı vardı. Dut ağacının kollarında büyüdüm. Yaz geceleri baykuşlar konardı dal­larına... Gül ağacının çevresinde koşar­dım. Kapısı kırık bodruma her sene bir kedi yavrulardı. Çok sevinirdim.

Ben dört yaşındayken, kız kar­deşim aynı evde dünyaya geldi. Bunun üzerine komşu teyzelerden biri bana, “Senin pabucun dama atıldı" dedi. Sözlerinin ne anlama geldiğini uzun uzun dü­şündüm. Sonunda kardeşi olan çocukların ayakkabılarını dama atması gerektiğine karar verdim. Bütün ayakkabıları­mı toplayıp, komşunun alçak damına fırlattım attım. Evdeki büyükler buna çok güldüler... Komşu teyze bana daha az sevileceğimi söylemek istemişti ama yanılmıştı. Babam, an­nem, halam, babaannem beni aynı şekilde sevmeye de­vam ettiler. Ben de kardeşimi çok sevdim. İki sene sonra bir kız kardeşim daha dünyaya geldi, ondan beş sene sonra bir tane daha... Hepsini çok sevdim. Evde en sevdiğim ve güvendiğim insansa babaannemdi. Güvenli kolları vardı. Uslu durmam için hiçbir zaman korkutmazdı. Her derdimin çaresi onda vardı. Her gece aynı masalı anlatırdı. Eşinirken ayağına diken batmış horozun masalını... Kabul ederseniz ben de size Koko'nun renkli dünyasında yaşananları an­latacağım. Benden size minik bir hediye.

 
Bilgi Kartı
Yazar Meral Pişirener
ISBN 9786059795517
Kategori Fantastik
Sayfa Sayısı 64
Cilt Karton Kapak
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 13,00 x 19.50 cm
 
İptal & İade Şartnamesi

İade Şartları

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir problem sebebi ile iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekildedir:

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden yedi iş günü içerisinde, iade talebinizi ve ürünle ilgili probleminizi web sitemizin “Müşteri Hizmetleri”bölümünden bilgi vermeli veya info@okuyancocuk.com’ a e-mail göndermelisiniz. Daha sonra tarafınıza gönderilecek yönlendirme maili doğrultusunda ürünü teslimat tarihinden itibaren yedi iş günü içerisinde okuyancocuk.com ’ye geri göndermenizi rica ederiz. Yedi iş gününü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz. İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendiriliyor ve iadeniz onaylandığında size bir onay e-mail’i gönderiliyor.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve okuyancocuk.com’ un doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İADE FATURASI’ kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı bilmelisiniz.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İadenizi onaylamadan önce ürünle ilgili incelemeyi ‘okuyancocuk.com - İade Bölümü’ yapıyor.

Bu şartlar dahilinde yapacağınız tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti size ait olacaktır. Ancak, iade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olduğu anlaşıldığı takdirde, iadeniz onaylanacak ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti hesabınıza yatırılacaktır.

İadeniz Onaylandıktan Sonra

İade onayınızı takip eden on gün içerisinde ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün bedeli, iade onayınızı takip eden yedi gün içerisinde bankanıza geri ödeniyor.

Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması ortalama iki, üç hafta sürebiliyor. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde geri ödenen tutarın bankaya devrinden sonraki süreçte yaşanabilecek olası gelişmeler tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup okuyancocuk,com.com’ nın sorumluluğunda değildir. Bu yüzden bu tür sorunlarda herhangi bir müdahalede bulunma hakkımız yoktur.

Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri

Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki yedi iş günü içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. Yedi iş gününü aşan sürelerde iade kabul edilemez.

Özel Koşullar

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi teslimat yerinden ayrılmadan önce paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Ürün faturanız, kurye poşetinin ön gözünde yer almaktadır. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız veya ürüne ait fatura, kurye poşetinde yer almıyorsa, paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak, kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir. Ürün faturası, iptal ve iadeler için muhakkak gereklidir. 

Orijinal ambalajı zarar görmüş, bozulmuş, açılmış, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde denenmiş, kullanılmış, kullanımdan dolayı zarar görmüş veya orjinal faturası bulunmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürünün iadesi, ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orjinal paketleri  ve orjinal faturası ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Teslimattan sonraki yedi günü aşan sürelerde ‘Cayma Hakkı’yla iade söz konusu değildir.

Müşteri, ürünü, teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

 
Taksit Seçenekleri

Bir Yorum Yaz

Korkuluk Koko

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(0)

Şu anki müşteri yorumları.

Aynı kategorideki diğer ürünler: 7

Bu ürünü alan müşteriler bunlarıda aldılar:

En Son Baktığınız Ürünler

En Son Baktığınız Ürünler

Menü